ARAMA
ARA
Başkan'dan Başkan'dan
Yoğun bir tempoyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. 2004’te başladığımız hizmet yolculuğumuz siz değerli Ümraniyelilerin teveccühüyle sürüyor. Ümraniye Belediyesi olarak amacımız; mesai mefhumu gözetmeden, her koşulda tüm gayretimizle çalışarak size yaraşır bir Ümraniye ortaya koyabilmektir. 14 yılda 400’ün üzerinde kalıcı eseri sizlere armağan ettik. Her zaman Ümraniye’mizin en iyisine layık olduğuna inandık. Önümüzdeki süreçte de aynı inanç ve hassasiyetle çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Kıymetli Hemşehrilerim;

Yeni bir sayıyla yine karşınızdayız. Yoğun bir tempoyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. 2004’te başladığımız hizmet yolculuğumuz siz değerli Ümraniyelilerin teveccühüyle sürüyor. Ümraniye Belediyesi olarak amacımız; mesai mefhumu gözetmeden, her koşulda tüm gayretimizle çalışarak size yaraşır bir Ümraniye ortaya koyabilmektir. 14 yılda 400’ün üzerinde kalıcı eseri sizlere armağan ettik. Her zaman Ümraniye’mizin en iyisine layık olduğuna inandık. Önümüzdeki süreçte de aynı inanç ve hassasiyetle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ülkemiz zor bir dönemin içinden geçiyor. Dış mihraklar ve onların cennet vatanımızda yuvalanmış olan yerli taşeronları ülkemize zarar vermek için var güçleriyle çalışmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’nin dümenine geçtiği günden beri birçok kirli oyunla memleketimizin önüne set çekmeye çalışıyorlar. Allah’a şükürler olsun ki, tüm bu oyunların farkında olan, bunlara fırsat vermeyen güçlü ve cesur bir lidere sahibiz.

Türkiye artık karanlık günlerini geride bıraktı. 80 yılda yapılmayan hizmet 16 yılda yapıldı. Hayata geçirilen mega projeler dünya kamuoyunda büyük ses getirdi. Hızlı bir kalkınma sürecine giren ülkemiz, bölgesinde ve dünyada itibarını artırdı. Türkiye’nin dünya siyasetinde söz sahibi olması şer odaklarının korkulu rüyası hâline geldi. Türkiye’ye adeta savaş açan Batılı güçler ve onların ülkemizdeki uzantıları; Gezi Olayları, 17-25 Aralık Kumpası, 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi, artan terör eylemleri ve türlü oyunlarla Türkiye’ye ve onun liderine hançer saplamaya çalıştı. Tüm bu alçak girişimlere Türk devleti ve aziz milletimiz “Dur” dedi. 15 Temmuz gecesi necip milletimiz, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Operasyonları’yla da şanlı ordumuz destan yazdı. Tüm dünya bilmelidir ki; istiklalimize, istikbalimize, birlik ve beraberliğimize kastetmeye yeltenen her unsur büyük bir kararlılıkla ortadan kaldırılacaktır. Ülkemiz 24 Haziran’da seçime gitme kararı aldı. Kasım 2019’da yapılması öngörülen Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’ni fiilen hayata geçirecek olan seçim, yeni sisteme bir an evvel geçmek ülke yararına olacağından, erken bir tarihe çekildi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin sağduyulu duruşu ve desteğiyle Cumhur İttifakı’nı kurduk. Daha güçlü bir Türkiye’nin kapılarını aralayacak olan bu ittifak, ülkemizi muasır medeniyetlerin seviyesinin üzerine çıkaracak. Cumhur İttifakı ülkemizi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaştıracak. “Erdem, irade ve cesaretle Türkiye’nin şahlanışını tüm dünya görecek.” Yalnızca Türkiye’nin değil, mazlum coğrafyaların ve İslam ümmetinin de lideri olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ülkemizi yıllardır hayalini kurduğumuz aydınlık yarınlara emin adımlarla taşıyacak. Seçim sonucunun şimdiden ülkemize, milletimize, mazlum coğrafyalara ve İslam ümmetine hayırlı olmasını diliyorum. Ramazan arefesinde Amerika’nın Tel Aviv’deki büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasıyla sarsıldık. Bu adımı hiçbir şekilde kabul etmiyoruz. Bu kararı alanları ve uygulayanları telin ediyoruz. Kudüs konusundaki hassasiyetimizi her zaman dile getirdik. Kudüs Müslümanların onurudur, kırmızı çizgisidir. Kudüs er ya da geç özgür olacaktır.

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ni içinde barındıran Ramazan’a kavuşmanın heyecanı içerisindeyiz. Ümraniye Belediyesi olarak sizler için bu yıl da dolu dolu bir program hazırladık. Düzenleyeceğimiz sokak iftarları ve sahurlarıyla paylaşmanın, birlik olmanın hazzını yaşayacağız. Santral’de Ramazan Etkinlik Alanı’nda kurduğumuz dev çadırda düzenleyeceğimiz Ramazan’a uygun etkinliklerle keyifli vakitler geçireceğiz. Rabbim cümlemizi bu mübarek ayın feyzinden, bereketinden nasiplenenlerden eylesin. Bu vesileyle şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de şifalar diliyorum. Hepinizin Ramazan Bayramı’nı şimdiden tebrik ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.

Yeniden bir araya gelmeyi ümit ederek, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari